• 5

Křesťanská sportovní organizace

"...Modli se a pracuj! Modli se a sportuj!"

Zprávy z oblasti sportu                              Atletické rekordy

V sobotu 12.1. 2019 se po roční přestávce, způsobené loňským nedostatkem sněhu, uskutečnily orelské závody v běhu na lyžích. Své síly přijeli otestovat závodníci všech věkových kategorií z jednot Orel Drnovice, Valašské Klobouky, Domanín a další nadšení běžkaři. Kompletní fotogalerie na adrese:

Výsledky ke stažení.

07. 01. 2019

Propozice Memoriálu Josefa Valčíka 2019 ke stažení.

28. 11. 2018

Výsledky ústředního turnaje jednotlivců v badmintonu ke stažení.

Výsledky ústředních závodů v plavání ke stažení.

Výsledky jednorázového turnaje ve florbale dospělích v Semilech ke stažení.

Za letního počasí se jel 6.října poslední závod horských kol na Ploštině. Potěšila nás větší účast závdníků v dětských a juniorských kategoriích. Dospělé Ploština tolik neláká. Oproti závodům ve Valašských Kloboukách a Kašavě je zde jejich zastoupení menší. I tak se celkový počet startujících přiblížil rekordu. Vítězové si odvezli zasloužené medaile a drobné dárky od pořadatelů.

Po ukončení závodu byly předány poháry taky za celkové umístně v seriálu horských kol, memoriálu Josefa Valčíka. Nejúspěšnější jednotou se staly Valašské Klobouky a v jednotlivcích byla první Petra Holznerová taktéž z Valašských Klobou,která zvítězila ve své kategorii ve všech závodech seriálu.

Celkové pořadí v jednotlivých kategoriích ke stažení.

24. 09. 2018

Dne 25.8.2018 se i přes nepřízeň počasí uskutečnil turnaj v nohejbale,kterého se zůčastnilo 6 mužstev.Nejdelší cestu vážilo mužstvo z Hradce Králové a vyplatilo se.Počasí nám celý den přálo,sluníčko se schovalo za mraky,déšť vyčkával. Všichni dorazili s dobrou náladou a bojovným duchem.
Největší bojovný duch se projevil u Orla Velké Němčice,který obhájil 1 místo, 2.místo Orel Ratíškovice, 3. místo Orel Domanín, 4. místo Orlíci Velké Němčice, 5. místo Orlíci Ratíškovice, 6. místo Orel Hradec Králové.

V neděli 16.9. se jel v Kašavě první ročník orelských kol s názvem " Kašavský Bajk kap " Po loňském zrušení závodu připravili letos v Kašavě krásný závod na členitých tratích. Krásná valašská příroda, dobré počasí i zázemí vytvořily kulisu, která musí každého nadchnout. Prvního ročníku se zúčastnilo úctyhodných 164 závodníků. Hlavní zásluhu na uspořádání této podařené akce má starosta jednoty Orla a zároveň starosta obce Kašava bratr Josef Jarcovják. Účastnily se jednoty Kašava, Zlín, Staré Město, Valašské Klobouky a pořadetelsky pomohla jednota Drnovice.

Výsledky ke stažení (děti, hlavní závod)

V sobotu 15. září 2018 bylo počasí přející sportovcům. Vše začalo v 9.00 hodin, kdy starosta Orla Vyškov Jaromír Zbořil přivítal vzácné hosty a všestranné závody „Sportovní Odznak Bedřicha Kosteky“ mohly začít. Na start nastoupilo 58 malých sportovců ze sedmi orelských jednot. Nejmladší byla Johanka Grec r. 2015 z Orla Vyškov. Závod probíhal v klidném a přátelském duchu, a malí orlíci všech jednot se za to odměnili pěknými výkony.

Výsledky Klobuckých kol ke stažení.

Výsledky atletického přeboru Orla ve Vyškově dostupné na webu.

Stříbrnou medaili z letních her Fisec/Ficep v Genku si domů odvezl Ondřej Slavík v běhu na 3000 m, bronz v trojskoku získal Štěpán Prokeš. Fotbalové družstvo obsadilo sedmou příčku.

Výsledky jsou k dispozici na webových stránkách her (atletika, fotbal).

Výsledky finálového kola ve fotbalových dovednosti ke stažení.

Turnaj vyhrála Jednota Ivančice. Druhé místo obsadila Kelč které se nepodařilo počtvrté v řadě obhajit první  místo. Na třetím místě se umístila Telnice a těsně za nimi o 2 kuželky domácí Ratíškovice. Spousta družstev dojela ve slabších sestavách než jiné roky. V jednotlivcích s přehledem vyhrál Dalibor Tuček výkonem 490 kuželek, díky fantasticky zahrané druhé dráze. Druhé místo obsadil Klika Milan výkonem 469 kuželek a třetí místo patřilo Kamilu Bartošovi s výkonem 460 kuželek. V ženách vyhrála domácí Jarmila Bábíčková která porazila 451 kuželek. Druhé místo obsadila Anna Mašláňová 445 kuželek a třetí místo patří Dvořákové Aleněza 413 kuželek. Celá akce proběhla bez problému a dojelo celkem 8 týmu s 32 hráči. Ratíškovice zvládli organizaci na výbornou.

Výsledky ústředního turnaje ke stažení.

Výsledky ústředního turnaje v minivolejbalu ke stažení.

Dne 14. 4. 2018 se v Brně uskutečnil za účasti 5 jednot ústřední turnaj ve volejbale mužů. Vítězem se stala jednota Mramotice. Kompletní výsledky ke stažení.

Výslekdy ústředních závodů ve slalomu ke stažení.