pořádá Orel, zajišťuje Petr Gabriel, telefon: 777 623 930

 
Poslední aktualizace
22. července 2005
Aktuální počet volných míst: 4


Dáváme sportu smysl

Zveme všechny cyklisty na pouť do Kolína nad Rýnem

Aktuálně!

Vážení účastníci cyklistické pouti, máme pro vás výbornou zprávu. Poslední přípravná cesta do Německa potvrdila naplánovaná místa noclehů i celou cestu. Na co se můžete těšit, je nejen cyklistická část naší pouti, ale i předprogram ve městě Vallendar poblíž Koblenz. Naši němečtí hostitelé pro nás připravili opravdu zajímavý program.
Můžeme již i prozradit místo ubytování na Světovém dni mládeže v Kolíně. Tímto místem bude farnost sv. Uršuly, která sousedí s farností sv. Anežky, v níž bude české centrum.
Sestra Klaudie se o nás bude starat v Bambergu Hostitelé předprogamu - Vallendar

Co je to cyklistická pouť do Kolína

V Kolíně nad Rýnem se bude 15.-21. srpna 2005 konat XX. Světový den mládeže. Mnoho mladých se chystá autobusem na Světový den nebo na jeho předprogram. My pro vás připravujeme jedinečnou akci svého druhu - putování na kolech na Světový den mládeže do Kolína nad Rýnem, jehož součástí bude i účast na předprogramu v diecézi Koblenz. Jsme si vědomi, že uspořádat cyklopouť nebude snadné. Po loňském úspěšném putování do Mariazell však máme dostatek zkušeností zařídit i takto komplikovanou akci. Záštitu nad cyklistickou poutí převzala organizace Orel, konkrétně jednota Uherský Brod, jejíž jsme členové a představitelé.

Vaši organizátoři cyklopouti    

Mapka cesty

Co všechno na pouti uvidíme

První den cyklistické pouti vyrazíme z Chebu a překročíme hranice do Německa. Každý den nás čeká okolo 80-100 km putování. Během cesty pojedeme nejen překrásnou krajinou porýní, ale navštívíme i starobylá a moderní města Německa. Z těch nejznámějších jmenujme Mainz (Mohuč), Frankfurt, Bamberg. Uvidíme také světoznámou soutěsku St. Goar-Oberwesel, ke které se vážou nejrůznější pověsti. Po šesti dnech dojedeme do města Koblenz, které leží asi 100 km jihovýchodně od Kolína. V Koblenz strávíme tři dny prohlídkou města, duchovním a zábavným programem, který pro nás připraví němečtí partneři.
Chcete-li vědět více podrobností o cestě, zvolte odkaz trasa a fotografie

Pro koho je cyklistické putování určeno

 • Zveme všechny mladé lidi na zajímavou pouť, ve které uvidí také nádhernou přírodu a starobylá německá města.
 • Zveme také dříve narozené, kterým je blízké společenství mladých a jsou sportovně založeni.
 • Členství v Orlu pochopitelně není podmínkou k účasti na cyklopouti. Stačí mít kladný vztah k Orlu. Pokud jej nemáte, zaručujeme, že po této akci jej mít budete.

  Termín cyklistické pouti

 • 5.-21. srpna 2005

  Předpokládaný harmonogram:

 • 5. srpna 2005 bude sraz účastníků v Chebu na náměstí
 • 6.-11. srpna 2005 budeme putovat na kolech do Koblenz v diecézi Trier
 • 11.-14. srpna 2005 předprogram v diecézi Trier
 • 15. srpna 2005 - přesun do Kolína nad Rýnem
 • 15.-21. srpna 2005 program Světového dne mládeže v Kolíně nad Rýnem

  Co všechno zajišťujeme

 • ubytování v průběhu cyklistické pouti (10 nocí)
 • snídaně během cyklistického putování (5.-11.srpna)
 • možnost doobjednání večeří v průběhu cyklistického putování
 • účast na Světovém dni mládeže v Kolíně nad Rýnem
 • přeprava zavazadel
 • technický a zdravotnický doprovod
 • cesta zpět do ČR autobusem (Praha,Brno)
 • odvoz kol zpět do ČR (Praha, Brno)

  Jak se přihlásit

  Pokud jste se rozhodli jet s námi, vyberte odkaz přihláška. Naleznete zde srozumitelný postup k přihlášení se na cyklistickou pouť.
  Přihlašujte se co nejrychleji, protože v případě, že počet účastníků přesáhne stanovený limit, bude rozhodovat o přijetí čas odeslání přihlášky.

  Cena cyklistické pouti

  Předběžná cena cyklistické pouti byla stanovena na 7 500 Kč. V této ceně ja zahrnut účastnický poplatek v Kolíně nad Rýnem, který musí zaplatit každý účastník Světového dnu mládeže a jehož výše je 4 300 Kč. K této ceně zaplatí každý 10€ do fondu solidarity, který vybereme při prezenci v Chebu.
  Za tyto peníze projedeme ovšem opravdu kus Německa a uvidíme spoustu zajímavých míst a měst (viz Trasa a fotografie) Pro zájemce nabízíme účast pouze na cyklistickém putování,tj. 5. - 11. srpna. V tomto případě je cena stanovena na 3 500 Kč.