Tato verze stránek není udržována


 Zprávy

00.00.00

Cykloturistická výprava do Banátu + předcestovní informace doplněné

TĚLOVÝCHOVNÁ RADA ORLA VÁS ZVE NA CYKLOTURISTICKOU VÝPRAVU DO ČESKÉHO BANÁTU V RUMUNSKU v termínu od 13. 5. – 21. 5. 2016

 

Cykloturistická výprava do oblasti v rumunském Banátu, kterou obývá česká menšina. Tento region se v posledních letech těší zájmu našich turistů kvůli českým krajanům, jejich zvykům, kultuře a jazyku. Naše výprava směřuje do české obce Eibentál, kde budeme 5 nocí ubytováni u českých krajanů (spacáky netřeba), jednu noc pak strávíme ve Svaté Heleně. Polopenze formou společné snídaně a večeře (4x) a v rodinách (2x) – vynikající banátská kuchyně z m&iacu te;stních eko-potravin s možností koupit si domácí chléb. Cyklistické výlety po horských hřebenech i v údolích a podél Dunaje, po polních, lesních i asfaltových cestách. Poznáme 5 českých vesnic: Bígr, Rovensko, Gernik, Svatou Helenu a Eibentál i další rumunské vesnice s českou menšinou. Duchovní službu pro cyklisty zajišťují 2 kněží – orlové. České vesnice jsou zároveň katolické farnosti s vlastními kostely. Navštívíme známé Herkulovy Lázně s termálními prameny (možnost koupání) a výšlapem na Domogled (1106 m n. m.). Na trasách nahlédneme do jeskyní (Banát je krasová oblast), projedeme se dunajskými soutěskami Malé a Velké Kotle na lodičkách až k obří soše dáckého krále Decebala vytesané ve skále nad Dunajem. Prohlédneme si unikátní dřevěné voděnice (vodní mlýnky) u Gerniku. V závěru prohlídka školy a malého vesnického muzea v Eibentálu a nákup místních produktů (med, šípková zavařenina, čaje, sýry, pálenka). Při cestě do Banátu prohlídka Temešváru, při cestě zpět pak kláštera sv. Anny v Oršavě. Většina tras ve variantách pro náročnější i méně náročné (vhodné pro horská kola, event. i treková). Program bude upravován podle počasí. O naše blaho se bude starat tým CK Intertrans zahrnující cykloprůvodkyni, technika (stará se o pohodu našich kol), dva řidiče a spolupracujícího místního průvodce. Na cestách a při poledních zastávkách autobusu jsou u řidičů k dispozici teplé i chlazené nápoje, případně párečky. 


ilustrační obrázek k článku Cykloturistická výprava do Banátu + předcestovní informace doplněné
12.11.12

Nové ústřední WWW stránky

V dohledné době se po zadání adresy www.orel.cz objeví nové (obsahem i formou) ústřední webové stránky. Na "téměř" konečnou verzi se můžete podívat na adrese: www.orel.cz/web_2012


ilustrační obrázek k článku Nové ústřední WWW stránky
03.10.12

Zasedání Ústřední rady Orla

Zasedání Ústřední rady Orla se koná v sobotu 24. listopadu 2012 v sídle Orla, Pellicova 2c, Brno. Prezence je možná od 7:30 hodin, mše svatá od 8:00 hodin, zasedání začne v 9:00 hodin. 


ilustrační obrázek k článku Zasedání Ústřední rady Orla
30.09.12

SETKÁNÍ ORELSKÝCH SENIORŮ

RADA SENIORŮ ORLA ČR pořádá ve středu 17. října 2012 Setkání orelských seniorů v Brně.


ilustrační obrázek k článku SETKÁNÍ ORELSKÝCH SENIORŮ
10.09.12

Beseda v TV NOE

V pátek 14. září 2012 od 20:00 hodin TV Noe  odvysílá pořad s názvem „Kulatý stůl: Orel – křesťanská sportovní organizace“. V přímém přenosu můžete vidět starostu Orla br. Stanislava Juránka, první místostarostku ses. Miluši Mackovou a br. Božetěcha Kostelku, orelského pamětníka a bývalého funkcionáře Orla.

 


ilustrační obrázek k článku Beseda v TV NOE
06.09.12

Vyplněný vzor formuláře pro Státní dotaci

příloze najdete vyplněný vzor formuláře pro Státní dotaci pro Program IV.


ilustrační obrázek k článku Vyplněný vzor formuláře pro Státní dotaci
27.08.12

Orelská pouť - poděkování

Děkujeme všem poutníkům, kteří spolu s námi putovali na pouť k Panně Marii svatohostýnské, děkujeme jednotám i župám, že účastí svých praporů přispěly k důstojné atmosféře největší orelské slavnosti. Děkujeme dechové kapele Vnorovjané za hudební doprovod nedělní mše svaté, Orelského shromáždění i nedělní křížové cesty. Děkujeme schóle ze Židenic, že náš sobotní i nedělní program obohatila svými písněmi. 


ilustrační obrázek k článku Orelská pouť - poděkování
20.08.12

Poděkování organizátorům

Matice svatohostýnská děkuje všem organizátorům z řad Orla, kteří svou službou zajistili hladký průběh mše sv. při oslavě 100letého výročí korunovace sochy P. Marie. I díky tomu, že  Orlové obětovali svůj volný čas, se podařilo zajistit důstojnou slavnost výročí. 


ilustrační obrázek k článku Poděkování organizátorům
10.08.12

Ubytování na sv. Hostýně

Vážení poutníci,

z důvodu naplnění kapacity poutních domů na sv. Hostýně během orelské pouti Vás nemůžeme již ubytovat.

 

Děkujeme za pochopení


ilustrační obrázek k článku Ubytování na sv. Hostýně
06.08.12

Organizace na výroční korunovační mši sv. na Svatém Hostýně

Matice svatohostýnská požádala naši orelskou organizaci o pomoc při organizaci výroční korunovační mše svaté 18. srpna 2012 na Svatém Hostýně.  Pomoc spočívá v zajištění pořadatelské služby.

Předpokládaný příjezd dobrovolníků na Svatý Hostýn je v  pátek 17.8. cca 18:00 hodin. Nocování ve společném stanu - nutno mít s sebou vlastní spacák a karimatku.  Stravování zajištěno Maticí svatohostýnskou.  

Zájemci, hlaste se na chlupova@orel.cz; tel. 725 868 896.

 

 


ilustrační obrázek k článku Organizace na výroční korunovační mši sv. na Svatém Hostýně
© Orel 2011, webmaster, Creative Commons License