Orelská florbalová liga

Orelská florbalová liga

Aktuální Informace

Školení rozhodčích, rozpisy turnajů, soupisky

Školení rozhodčích proběhne 4. 10. 2019 v Brně, Kurská 792/3, Starý Lískovec od 16:30. Školení je zdarma.  Přihlásit se můžete na email ofl@orel.cz do 1. 10. 2019 – jméno, jednota/neorelské družstvo. Pokud máte rozhodčí, kteří mají zájem pískat, mohou se mi ozvat na ofl@orel.cz.

Na webu jsou rozpisy turnajů kromě kategorií a divizí, kde se nově připojila nová družstva. Tam se nové termíny a haly potvrdí během následujících dnů.

Týmy si mohou u vytvořených družstev dělat soupisky. Pokud má někdo s vytvořením soupisky problém, ozvěte se na ofl@orel.cz.

Všichni, kteří ještě neuvedli adresu haly domácího turnaje, případně čas začátku turnaje, ať tak učiní na ofl@orel.cz.

Akce pro členy OFL s partnerem ligy e-florbal v sekci interní informace (po přihlášení).

Během dalších dní bude rozeslán týmům konečný postupový klíč na finálové turnaje.

 

Divize 2019/2020, termínová listina (aktualizace k 21. 8.), hrací systém

Aktuální rozdělení do divizí ke stažení.

Termínová listina ke stažení - aktuální k datu 21. 8. 2019.

Nejzazší termín k zamluvení haly a nahlášení turnaje je 10. 9. 2019. Začátkem týdne (od 5.8.) budou termíny vypsány i na webu ligy.

Hrací systém ke stažení.

Všem družstvům založím na webu družstva pro danou sezónu, vedoucí tak nebudou muset družstva zakládat, jen vyplní soupisku a přidá si nové hráče do systému.

Pokud má ještě nějaký tým zájem o přihlášení, neváhejte mě kontaktovat - 724 503 048. Přijetí už je podmíněno souhlasem ostatních týmů v divizi.

 

Nová sezona OFL 2019/2020

Veškeré informace včetně přihlášky do nové sezony 2019/2020 v sekci ke stažení. Pokud budete mít zájem o účast v soutěži, prosím o vyplnění přihlášky a zaslání na adresu: Orel, Kurská 792/3, Starý Lískovec, 62500 Brno nebo ideálně e-mailem na ofl@orel.cz, nejpozději do 16. 7. 2019, samozřejmě čím dříve, tím lépe. Po tomto datu obdrží přihlášení e-mail s rozdělením do divizí a bude možnost se ze soutěže odhlásit. Případné dotazy na tel.: 724503048, ofl@orel.cz.

 

Medailové pořadí po dvanáctém ročníku

Medailové pořadí jednot/neorelských týmů ke stažení. Medailisté z jednotlivých ročníku ke stažení.

 

Orel Boskovice slaví titul i v mužích

Poslední turnaj OFL patřil o víkendu 18. - 19. 5. 2019 mužům v Blansku. Skupinu A vyhrály Boskovice se ziskem 7 bodů za dvě výhry a remízu s Hranicemi. Druhé Hranice posbíraly 5 bodů, když zdolaly Blansko a dvakrát remizovaly. Blansko na třetím místě se třemi body a poslední Sokol Hodonín s jedním. Odpolední skupinu B vyhrál bez ztráty bodu Sokol Valašské Klobouky. Druhá příčka patřila obhájcům titulu z Dolních Bojanovic (6b), třetí Zlínu (3b), čtvrtý Saros Olomouc zůstal bez bodu.

V prvním čtvrtfinále Saros Olomouc v malém počtu hráčů vzdoroval Boskovicím jen třetinu a půl. Boskovice se v druhé části probraly a postoupily po výhře 12:4. Druhý zápas mezi Bojanovicemi a Blanskem byl mnohem vyrovnanější. Přesto domácí tahali za delší konec a po výhře 4:2 šli dál. Vítěz skupiny A z Valašských Klobouk přehrál Sokol Hodonín 6:2. Postup se ovšem nerodil lehce a Hodonín byl favoritovi více než rovnocenným soupeřem. V posledním čtvrtfinále si Hranice smlsly na Zlínu 12:3.

Blansko se chtělo dostat na domácím turnaji do finále, ale skvěle hrající Boskovice je po výsledku 3:6 poslali pouze do boje o bronz. Druhé semifinále bylo jednoznačnější záležitostí. Hranice nestačily po výsledku 1:8 na Valašské Klobouky.

Zápas o bronz stejně jako minulý rok přinesl krásnou florbalovou bitvu bez obran. Hranice získaly vedení 10:4 a ve třetí třetině to již vypadalo na poklidný zápas. Blansko se nevzdalo a během pár minut neuvěřitelně vyrovnalo stav na 10:10. Hranice šly opět do vedení 12:11, domácí mohli v poslední minutě srovnat, ale velkou šanci neproměnili a Hranice z brejku stanovily konečné skóre 13:11 a tím potvrdily zisk bronzových medailí, Blansko zůstalo čtvrté. Finále nabídlo vyrovnanější partii. Více šancí přece jen měly Boskovice. Do konce zápasu si přinesly vedení, které ještě navýšily brankami při powerplay soupeře. Po výsledku 5:2 se FBO Orel Boskovice radoval z titul mistra OFL pro rok 2018/19. Sweedland Sokol Valašské Klobouky obsadil druhé místo. Páté skončily Dolní Bojanovice, šestý Zlín, sedmý Sokol Hodonín a osmý Saros Olomouc.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Martin Kotula (Sweedland Sokol Valašské Klobouky)
 • Nejlepší obránce – Tomáš Foret (FBO Orel Boskovice)
 • Nejlepší útočník – Patrik Adámek (FBO Orel Boskovice)

 

Orel Boskovice získal titul ve starších žácích

Uherský Brod patřil o víkendu 11. – 12. 5. 2019 finálovému turnaji starších žáků. Osm nejlepších družstev z jednotlivých divizí bylo rozděleno do dvou skupin. Skupinu A se nesla v duchu vyrovnaných bojů. Všechny své zápasy zvládl těsně vyhrát Uherský Brod a ovládl skupinu. Druhé skončily Boskovice, které Brodu těsně podlehly 4:5. Třetí Vyškov se třemi body a čtvrté Koryčany. Skupina B měla dominantní tým v podobě Gepardů. Gepardi Brno vyhrály tři zápasy se skóre 24:3. Druhý skončil Adamov–Bukovinka se šesti body. Slovácko prohrálo těsně s Adamovem 3:4 a zůstalo třetí. Poslední pozice připadla Sivicím.

Vítězové skupin naplnili očekávání a postoupili do semifinále. Brod si poradil se Sivicemi 7:1 a Gepardi s Koryčany 6:2. Adamov–Bukovinka přetlačil Vyškov 6:3 díky výborné druhé polovině, kterou vyhrál 4:1. Poslední čtvrtfinále vyhrály Boskovice 5:2 nad bojujícím Slováckem.

Uherský Brod v prvním semifinále porazil 5:0 Adamov–Bukovinku. Adamov byl pod neustálým tlakem domácích, kterému ale nedokázal čelit a tak se musel spokojit s bojem o bronz. Druhé semifinále Boskovic s Gepardy bylo podstatně vyrovnanější. Boskovice si v první části vypracovaly dvoubrankové vedení, které ve druhé polovině udržely a po výsledku 6:4 postoupily do finále.

Gepardi DDM Helceletka v zápase poražených semifinalistů porazili Adamov–Bukovinku 8:1 a získali bronzové medaile, nepopulární čtvrté místo zbylo na TJ Sokol Adamov–Bukovinku. Pravá bitva se odehrála ve finále. Boskovice těžily především z práce první formace, Uherský Brod z vyrovnanosti celého týmu. Po řádné hrací době zůstal zápas nerozhodnutý 3:3. V prodloužení i přes několik šancí rozuzlení nepadlo. Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči Boskovic, když ani jednou ze třech nájezdů nezaváhali. Domácí v poslední sérii neproměnili a mistrovský titul OFL ve starších žácích pro rok 2018/2019 putoval do FBO Orel Boskovice. Domácí Fbc Floorbee Orel Uherský Brod získal stříbrné medaile. Pátý skončil Vyškov, šesté FBC Slovácko, sedmé Koryčany, osmé SK Sivice.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Ondřej Šmoldas (FBO Orel Boskovice)
 • Nejlepší obránce – Adam Petřivalský (Gepardi DDM Helceletka Brno)
 • Nejlepší útočník – Tomáš Maleňák (FbC Floorbee Orel Uherský Brod)
 •  

Titul v mladších žácích vybojovalo FBC Slovácko

8. 5. 2019 se sešlo osm nejlepších družstev v Brně na finálovém turnaji mladších žáků. Skupina A vyhráli bez ztráty bodu domácí a pořadatelé turnaje Gepardi Brno. Druhé skončilo Slovácko, když si připsalo prohru pouze s Gepardy. Třetí příčku obsadily holky s Aligators, čtvrté zůstalo bez bodu Nové Město na Moravě. Skupina B stoprocentní družstvo nemělo. První příčka patřila také Brnu a to K1 Židenicím se ziskem 7 bodů. Druhý Uherský Brod měl 4 body, když překvapivě 1:2 prohrál s Adamovem.  Adamov–Bukovinka obsadil ovšem až čtvrtou pozici, protože prohrál 1:6 s Florbalem Hodonín, který díky lepšímu vzájemnému zápasu byl třetí.

V prvním čtvrtfinále si Židenice lehce poradily s Novým Městem 13:0. Vítěz skupiny A Gepardi se na postup nad Adamovem – Bukovinkou nadřeli mnohem více. Po prohraném prvním poločase 0:1, ale ve druhém vstřelili dvě branky a slavili postup po vydřené výhře 2:1. Jako další do semifinále postoupilo Slovácko díky výhře 6:3 nad Hodonínem. Poslední čtvrtfinálový zápas mezi Aligators G a Uh. Brodem dospěl až do prodloužení po výsledku 3:3. Již vše směřovalo k nájezdům, ale Brod v posledních vteřinách prodloužení rozhodl o svém postupu.

Obě semifinále přinesly velmi vyrovnané bitvy. V prvním se střetlo Slovácko s Židenicemi. Slovácko vyhrálo první poločas 3:1, ale Židenice se nevzdaly. Ve druhém poločase stáhly výsledek na jednobrankový rozdíl a v závěrečných sekundách sahaly po vyrovnání. Branku vstřelily, ale rozhodčí jednoznačně rozhodly, že míček se do branky dostal až po uplynutí řádné hrací doby. Slovácko šlo po výhře 3:2 do finále, Židenice do boje o bronz. Gepardi si v repríze loňského finále poradili s Uherským Brodem těsně 2:1 a stále mohli myslet na vítězný hattrick.

V souboji poražených semifinalistů si lépe vedly Židenice. Po výhře 4:1 se mohly K1 Florbal Židenice radovat ze zisku třetí příčky, Fbc Floorbee Orel Uherský Brod se musel spokojit se čtvrtým místem. Do finále vlétlo Slovácko jako uragán. Sypalo Gepardům jeden gól za druhým a poločasové skóre 7:1 bylo více než jasné. Ve druhé části se již notně unavení Gepardi snažili o odpor marně. FBC Slovácko výhrou 10:5 získalo mistrovský titul OFL v kategorii mladších žáků pro rok 2018/2019. Gepardi DDM Helceletka Brno po dvou titulech obsadilo druhou příčku. Páté skončily holky FBC Aligators G, šestý Florbal Hodonín, sedmý TJ Sokol Adamov - Bukovinka, osmé Nové Město na Moravě.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Miroslav Kovařík (Gepardi DDM Helceletka Brno)
 • Nejlepší obránce – Marek Timko (FBC Slovácko)
 • Nejlepší útočník – Ondřej Fritz (K1 Florbal Židenice)

 

Juniorům kraloval Orel Vyškov

Florbalisté Vyškova přerušili snahu Dolních Bojanovic o vítězný hattrick a ovládli kategorii juniorů OFL pro rok 2018/2019. Titul si zajistili již dva turnaje před koncem, když za sezónu poznali z dvanácti zápasů pouze jedinkrát hořkost porážky. Na posledním turnaji se ještě bojovalo o druhou a třetí pozici mezi týmy z Boskovic, Blanska a Dolních Bojanovic. Nejlépe z této trojice zvládli zápasy junioři z Dolních Bojanovic a mohli se radovat z druhého místa. Třetí příčka a bronzové medaile připadly Blansku. Blansku stačila remíza s Bojanovicemi, protože FBO Orel Boskovice poslední turnaj nezvládl. Prohrál oba své zápasy a odsoudil se tak ke čtvrtému místu. Pátí skončili FBC Dragons, šestý Domanín, sedmé brněnské Židenice. Vítězem kanadského bodování se stal Filip Němec (Dolní Bojanovice).

 

Kněždub obhájil titul v dorostencích

Šest nejlepších družstev z divizí východ a západ (FBC Slovácko, Kněždub, Havířov, Vyškov, Nové Město na Moravě, Šlapanice) se sešlo v Havířově k finálovému turnaji dorostenců.

Dorostencům Kněždubu se podařilo obhájit titul mistra OFL pro rok 2018/2019. Po povedeném prvním zápase přišla nečekaná prohra 1:4 se Šlapanicemi. Jelikož Slovácko postupovalo turnajem bez ztráty kytičky, bylo jasné, že se rozhodne o titulu ve vzájemném zápase. FBC Slovácko si připsalo s Kněždubem první prohru v celé sezóně (2:3) v ten nejhorší okamžik a odsoudilo se k druhému místu, Kněždub se naopak mohl radovat z obhajoby. Šlapanice po nečekaném skalpu Kněždubu mohly promluvit i do boje o titul, ale prohra s Vyškovem (0:1) je z těchto bojů vyřadila. Třetí příčku si Šlapanice pojistily ve svém posledním zápase s Novým Městem, když vyhrály 4:1. Čtvrté místo zopakoval z loňského roku Vyškov (bronz ho stál hned první zápas a remíza s Havířovem), pátý skončil domácí Havířov, šesté Nové Město na Moravě.

Nejlepšími hráči turnaje byli zvoleni:

 • útočník: Zbyněk Smetka (Kněždub)
 • obránce: Tadeáš Grega (Šlapanice)
 • brankář: David Číž (FBC Slovácko)

 

Titul v kategorii žen putuje do Orla Moutnice

Se ziskem 30 bodů z 12 zápasů ovládly ženy Orla Moutnice kategorii žen OFL pro rok 2018/2019. Druhou pozici s 23 body obsadily Těšany. Třetí místo (19 bodů) obsadily florbalistky FBO Orel Boskovice. S 12 body čtvrté Rockets Znojmo. Pátá příčka se 6 body připadla ženám z Brna-Židenic. Vítězkou kanadského bodování se stala Jindra Žáčková ml. (Orel Moutnice).

 

Finále elévů vyhráli Orli z Brna-Řečkovic

Šest nejlepších družstev z divizí západ a východ se sešlo 6. 4. 2019 v Letovicích (pořadatel Boskovice) na finálovém turnaji elévů.

 • východ – Fbc Floorbee Orel Uherský Brod, Florbal Hodonín, Domanín, FBC Valtice
 • západ – FBO Orel Boskovice, Orel Brno–Řečkovice

Orel Brno–Řečkovice i přes úvodní prohru v turnaji s Boskovicemi přerušil tříletou nadvládu Uherského Brodu. Zbylé zápasy elévové z Brna–Řečkovic vyhráli a i díky výhře Hodonína nad Boskovicemi slavili titul mistra OFL pro rok 2018/2019. Druhé místo si v již zmíněném zápase Hodonína s Boskovicemi vybojoval po jasné výhře 4:0 Florbal Hodonín. Bronzové medaile si na krk pověsili hráči Fbc Floorbee Orel Uherský Brod se ziskem 9 bodů. Čtvrté zůstaly i přes dobrý začátek vinnou horšího vzájemného zápasu s Uh. Brodem „domácí“ FBO Orel Boskovice. Páté FBC Valtice, které porazily v přímém souboji o páté místo Domanín 2:0 a Domanínu tak zbylo šesté místo.

Nejlepšími hráči turnaje byli zvoleni:

 • útočník: Vojtěch Jež (Florbal Hodonín)
 • obránce: Filip Štarha (Fbc Floorbee Orel Uherský Brod)
 • brankář: Jakub Herálecký (Orel Brno-Řečkovice)

 

Termíny finálových turnajů

Elévové - 6. 4. - Letovice (poř. Boskovice) - rozpis ke stažení

Mladší žáci - 8. 5. - Brno (poř. Gepardi) - rozpis ke stažení

Starší žáci - 11.-12. 5. - Uherský Brod - rozpis ke stažení

Dorostenci - 1. 5. - Havířov - rozpis ke stažení

Muži - 18.-19. 5. - bez ubytování - Blansko - rozpis ke stažení